Intro 10 dniowe

Dlaczego Nasze Intro trwa aż 10 dni?

Otwierając pierwszy klub CrossFit’owy założyliśmy sobie za cel wysoki standard obsługi, merytoryki i przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo naszych klubowiczów.
Nie raz spotykaliśmy się z mitem, że crossfit jest niebezpieczny (o tym jak łamiemy ten mit możesz przeczytać tutaj). Wiemy skąd się on wywodzi i postanowiliśmy z tym walczyć.
Jedną z przyczyn kontuzyjności, nieskutecznośći treningów jest brak odpowiedniej techniki oraz brak znajomości swoich możliwości. Pdczas standardowego treningu Crossfit w większości przypadków nie ma czasu na to by opowiedzieć i wytłumaczyć ćwiczenia od A do Z każdemu w grupie uczestników.Dlatego też kilka lat temu stworzyliśmy nasze autorskie Intro, wprowadzające w techniki treningowe, totalnie do podstaw.
Podczas Intro, w pierwszym tygodniu, każdego dnia uczestnicy poznają i ćwiczą podstawowe techniki treningowe, zaczynając od Squatów, czyli przysiadów. Paradoksalnie jest to najtrudniejsze ćwiczenie, choć wszystkim wydaje się że potrafią zrobić przysiad. Przysiad do ziemi ( nie do 90stopni, jak to uczą nas na zajęciach fitness), rozstaw nóg, praca kolan. Dołóżmy do tego rurkę PVC trzymaną nad głową i okazuje się że jedna godzina zajęć to za mało.

Ale dlaczego aż 10 dni zapytacie?
Na zajęciach każdego dnia wprowadzamy nowe ćwiczenia, podczas jednej godziny przechodzimy przez teorię do praktyki. Trener poświęca czas każdemu uczestnikowi, korygując błędy. Ćwiczymy aż do wyuczenia podstawowego ruchu.
Gdy teraz zbierzemy w całość wszystkie tematy:
– zapoznanie uczestników, ich cele treningowe oraz przeciwwskazania zdrowotne;
– wyjaśnienie czym jest CrossFit, na czym polega ten system treningowy
– skalowanie, czyli jak dobrać trening pod swoje możliwości
– zapoznanie z podstawowymi pojęciami
– łączenie CrossFit’u z innymi treningami
– podstawy ćwiczeń takich jak: deadlift, Push Press, Push Jerk, Front Squad, Back Squad, Thrusters i wiele innych ( o samych pojęciach podstawowych ćwiczeń poczytać możesz więcej TUTAJ )

Trochę tego jest, prawda? Dlatego nie jesteśmy w stanie przygotować DOBRZE osoby początkującej w ciągu 1, 2, czy 4 godzin. 10 godzin pozwala nam przedstawić wszystkie PODSTAWOWE ćwiczenia. Taka forma sprawia, że przychodząc na trening właściwy zrozumiesz podstawowe polecenia trenera. Dodatkowo, na każdym treningu robimy wprowadzenie do WODa (to pojęcie także przestawimy ci na Intro), powtarzamy technikę, (jednakże twa to ok 10-15 min).

Czy już rozumiesz dlaczego warto poświęcić 10 dni na przygotowania do treningów? Super! Teraz liczymy, że wykonasz kolejny krok i zapiszesz się na zajęcia i sam przekonasz się na własnej skórze jak wartościowe będą to 2 tygodnie, a to dopiero pierwsze dwa tygodnie z Twojego nowego życia.
Jeśli zastanawiasz się, czy przypadkiem jesteś już w wieku, w którym jest trochę za późno na takie zmiany, przytaczamy CI wschodnią mądrość:

„Droga jest celem”
i nigdy nie jest za późno, aby na nią wejść, albo do niej wrócić.
Dodatkowo mozesz przeczytać artykuł Bartka, naszego klubowicza, o Crossficie po 40 roku życia
Nie zastanawiaj się już więcej, dołącz do Nas.

Aby zapisać się na kurs wypełnij poniższy formularz:

Nie pasują Ci powyższe godziny zajęć?
Podaj swoją propozycję z dostępnych poniżej. Jeśli zbierze się min. 5 osób, uruchomimy kurs o tej godzinie. Możesz też zebrać własną grupę znajomych.

Jeżeli chcesz zrobić kurs Intro w formie treningu personalnego? Podaj godziny, które Ci odpowiadają:
Istnieje możliwość zrealizowania pełnego kursu Intro w skróconej formie, trzech treningów personalnych (3h), w cenie 300 PLN. Treningi odbywają się po wcześniejszym umówieniu konkretnego terminu i godziny z trenerem. Uwaga: płatność za Intro w formie treningu personalnego nie jest odejmowana od kosztu karnetu lub umowy członkostwa.

Nie czekaj! Zapisz się i zacznij!